AYHAK ÇALIŞMA GURUBU BİLGİLENDİRMESİ 01/03/2017

AYHAK ÇALIŞMA GURUBU BİLGİLENDİRMESİ
Değerli avcı dostlarımız., 1 Mart 2017 tarihinde çalışma gurubumuz Avcılarımızın sorunlarının çözümü aşamasında Ankara da AYHAK ofisinde çalışmalara başlamış , gerek DKMP genel müdürlüğü ile yapılacak olan teknik toplantı ve TMBB de Avcı belgelerinin üst üste iki suç işlendiğinde süresi belge iptali ,Avcılık vize harclarından doğan mağduriyetlerin ortadan kaldırılması ile ilgili toplanmıştır.
Bu çalışmaların bazıları sadece DKMP ile tek taraflı olarak çözülemeyeceği bilinmektedir. Ancak AYHAK çalışma gurubu olarak Bu noktada ortak işbirliği yapmak adına DKMP nin de Özellikle maliye bakanlığı ile harçlarla ilgili doğan mağduriyetlerin kaldırılması yönünde yaptığı çalışmaları bildiğimiz için aynı doğrultuda hareket ederek fikir alış verişi sonrası TBMM de bir takım ziyaretler gerçekleştirdik. Millet vekili aynı zamanda Çevre komisyonu başkanı Cihan Pektaş ile görüşme gerçekleştirdik. Bu görüşmenin ana maddeleri Avcılık belgelerinin süresi iptalini kaldırılması ve Vergi Harçları hususu oldu. Çevre Komisyonu başkanı Sayın Cihan Pektaş hazırladığımız rapoları olumlu karşılarken çalışmanın hızlanması ve kanun maddesinde değişiklik talebi için Hükümete sunmak adına rapoları aldı. Bu noktada Cihan Pektaş beyin avcılığa bakışı ve sorunlara yaklaşımı bizleri ziyadesi ile mutlu etmiştir.Kendisi ile iletişimimiz devam edecektir.
DKMP Genel Müdürlüğünde Daire başkanı Cihangir Altun bey ve Şube müdürlerinin de katıldığı teknik toplandı da özellikle avcılarımızın avlağa giriş kotasının kaldırılması yönünde ki talebimiz gayet olumlu karşılanmıştır. Daire başkanımız Cihangir Altun beyin bölgelerden gelen talepleride toplayıp sorunların çözümü aşamasında gerekli çalışmayı yapacağı, ve çözüm odaklı çalışmalara devam edileceğini beyan etmişlerdir. Yeni sezonda daha iyi ve sorunlarımızın minimize edilmiş olacağı şeklinde ortak görüşe varılmıştır. Çalışmalarımızın neticeleri Taleplerin değerlendirilmesi sonunda sizlere tarafımızdan bilgi verilecektir .Saygılarımızla
AYHAK BŞK Ersin Düzyol 
Doğu Karadeniz Av Yaban Hayatı Avcılık Fed Edva Tuna Pirselimoğlu
Karadeniz AV Yaban Hayatı Avcılık Fed Serhat Çelebioğlu 
Marmara Av Yaban Hayatı Avcılık Fed Kadir Çiftci

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir