FUAR TEZGAHLARI

FUAR TEZGAHLARI
Öncelikle belirtmek isterim ki iyi bir gözlemci olduğum kadar iyi bir çevreye de sahibim. 2017 prohunt fuarının açılış tarihi 20 Nisan Perşembe günü sabah saat 09:00 dan 23 nisan akşam kapanışı saat 18:00 a kadar oradaydım. Fuar önemlidir. Dostlarla, sektörle kucaklaşma günüdür.

Tezgahlar kurulmuş, kimi ticari kimi şeytani

Silah Sanayicileri Neden Avcılara Destek Olmuyor

Bizler avcıların sivil toplum kuruluşu dernek, federasyon, konfederasyon olarak oradayız. 9 coğrafi bölgeden avcı dostlar gelecek heyecan dorukta. Bir o kadar da avcılarımızın sürekli eleştirdiği camiaya destek vermediğini iddea ettiği silah sanayicileri fuarın vazgeçilmezi. Onlarda tezgahlarını kurmuş Hoş niye eleştiriyorsak o da ayrı konu başlığı. Geçmişini bilmeyen geleceğine yön veremez. . Açıklayacağım. Kimse isim beklemesin. Vermem peşin peşin söyleyeyim. Bu benim için etik olmaz. Gerçek ortada iddeayı ortaya koyan Silah sanayicileri başkanı… Belge yoksa isim yok. Belgesine de gerek yok, aslında. Geçmiş zaman avcılar, silah sanayicilerinden avcılara destek olunması talebinde bulunuyor. Talep gerçekleşiyor. Zamanın silah sanayicileri başkanı tüm forsunu kullanıyor. Bakanlıkla randevu alınıyor.. Her zaman önümüze çıkan duayen avcı yine baş rolde. Hani şu raporlarda ismi geçen Türkiye’de avlak sistemini ilk ortaya atan duayen avcı. Uzatmayalım görüşme sağlanıyor destek verilecek. Duayen avcı bacak bacak üzerine atıyor ve soruyor… Bize ne kadar pay vereceksiniz…. Gümmmmm soğuk rüzgar.. Reddi talepppp…İşte o gün bu gün avcıya referans olmaya çalışan silah sanayicisi, referans olma işinden vazgeçiyor. Şimdi ben bunları bilsem de, bir çok avcı arkadaşım bilmez bunu. bu sene aynı konu tekrar konuşuldu. Olay gerçek, ancak o zaman toplantıları tutanak altına almak kimsenin aklına gelmiyor..Neyse o dur budur, silah sanayicileri bu işe alet olmuyor. Çünkü işin içine rant girmiş. Adam haklı, av mı yapacaksın?? Pay mı alacaksın ?? Paranın girdiği yerde, kimse kimseye kefil olmaz. Şimdi bu konuyu bilmeden kimse silah sanayicisini kınamasın. Fuara damga vuran en büyük açıklama.

Avcılarımızın Çoğu Kendileri Lehine Gelişen Konulardan Habersiz

Gelelim diğer konulara. Fuar boyunca yüzlerce avcı dostumla karşılaştım ve hayret içinde kaldım. Bir çok avcı arkadaşım iki avlakta dört farklı türün avının yapıldığından haberdar değil. Domuz kotalarının talep edildiği taktirde yenden verildiğinden bile haberi yok… Koca bir sezonu tek avlak iki türün avını yaparak bitirmişler. Sezonun ortasında ördek kotası verdirtiğimizden haberleri yok.. Oysa ki yüzlerce defa paylaştık. Hatta yaban tv den duyurduk. Ancak yeterli olmamış.. Sebebi ayrı…… Bazı Federasyonlar yapılanı Derneklerine Duyurmazlar.. Yapılanı yok saymak işlerine gelir bazılarının. Taktir etmek yerine saklamayı, saklarken kamuoyunu yanıltmayı ilke edinmiş bu adamlar.

Konfederasyon Başkanları Neden Yalnız Bırakılıyor..
Bakınız ”Federasyonum Kamil Üçbaş, İlhan Deveci, Ersin Düzyol başkanlar döneminde konfederasyon üyesi olmasa da her başkana yerinde, zamanında destek vermiştir. Kamil Üçbaş döneminde Avbise hayır eylemleri düzenlemiş Trabzondan başlayan Avbise hayır yürüyüşleri Ankaraya kadar taşınmış avcı olarak sokaklarda yürünmüştür. İlhan Deveci döneminde, avbis ile mücadele kısmında federasyonum adına tüm avbis toplantılarına gerek konfederasyon bazında, gerek bakanlık bazında tarafıma federasyonumca verilen görevle katılmışımdır. Tüm hazırlıkları tüm bilgi ve birikimi mi paylaşmışımdır. Ersin Düzyol döneminde kurulan çalıma gurubuna sayın başkan Ersin Düzyol ve yönetim kurulunca KAYHAF ı temsil etmek adına çalışma gurubuna dahil edilmişimdir.” Çekemeyenler, federasyonumuzun konfederasyona üye olmamasın her seferinde bahane etmiştir. İçinde olmadığımız bir konfederasyonun hele de çalışma gurubunda olmam birilerini ciddi rahatsız ettmiş. Bu güne kadar avcı kamuoyu ile paylaşmadım, paylaşmadık. Zaten güven sorunu yaşayan taban avcısının kafasını hiç karıştırmak istemedik. Gerek federasyon başkanım Mustafa Sezer gerekse federasyonumun değerli yönetim kurulu, bazı federasyon başkanlarının tüm dışlamalara rağmen konfederasyondan birlik ve beraberlik adına desteğini çekmedi, eleştirmedi.

2017 Prohunt Fuarında BAFRA avlağı üzerinden KAYHAF a basını kullanarak saldırı yapılıdı

2017 prohunt fuarında bazı işler değişti. Bu federasyon başkanlarından bir tanesi, dayanamadı, bir av tv kanalının iyi niyetini suistimal ederek canlı yayında mesnetsiz açıklamalarda bulundu.. Ben, program yapımcısı sayın Cengiz Markal’ın iyi niyetli olduğunu düşünüyorum. Zira adı üzerinde canlı yayın. Karadenizin en büyük sorunu Bafra genel Avlağının yasaklanması ile ilgili gelinen noktada KADFED başkanı Sayın Kadir Engin, Cengiz Markal dan bir program yapmasını talep ediyor. Cengiz Markal ise yapılan yayın sonrası kendisi ile konuştuğumuz üzere Kadir Engin başkana bizimde bu yayında olmamız gerektiğini söylese de Kadir bey kabul etmemiş.. ^^Bu konuya aykırı iddeası olanlarla yüzleşmek kaydı ile meseleyi yazıyorum buraya^^. Neyse Kadir Engin canlı yayında federasyonumuzu eleştirirken canlı yayında ‘’bok ‘’ kelimesini kuracak kadar küçülüyor. Dönüyor dolaşıyor konuyu Trabzon MAK bölge avcı temsilcisi seçimine getiriyor.. Aslında KAYHAF ın seçime bir itirazı yok. KAYHAF ın itirazı MAK bölge seçiminde yapılan ayıba. Bilerek ve isteyerek gündemi çarpıtıyor… Adil bir seçim diyor. Adil bir seçim olmuş ise o yayınına katıldığın programda adil olmalıydı..Söz hakkı doğan bir konuşma …Cengiz Markal bizim de orada olmamızı talep etmiş size madem adilsiniz neden Cengiz beyin bu makul talebini kabul etmediniz.
Soru: Madem seçildiniz, seçilirken iddeanız Bafra’yı kurtarmaktı da şimdi suistimal ettiğiniz kanal aracılığı ile Samsun Büyük şehir belediyesini suçlamak niye??
Soru: Bafra yı kurtaracaktınız da bir önce ki yıl da MAK seçiminde siz bölge temsilciliğini kazandığınızda neden 27 bin hektar alan ava kapandı.. İmzayı siz atmadınız mı??
Soru :Bu yılda 274 milyon metre kare alanı Bafra da ava kapatacaklar iddeası size ait değil mi.?
Cevabı ben vereyim, siz bu kapatmayı engelleyemeyeceğiniz için Sayın Cengiz Markal’ı kullanarak canlı yayında kendinizi aklama çalışmasına girdiniz. Sayın Cengiz Markal sizin samimiyetinize inanmış Bafra için bir kamu oyu çalışması için sizi ekrana çıkarmış.. Ancak siz bu kanal ve bu program aracılığı ile KAYHAF ‘a saldırarak gündemi farklı boyuta çekmişsiniz. Cengiz Markal bey böyle söyledi…
Ayrıca Cengiz Markal bey iddea ediyor diyor ki… Ben programıma kimseyi çağırmam, benden kim talep ederse onu programıma çıkartırım… Bu iddea doğru ise siz fuarda Cengiz Markal ile Günden programına çıkmayı talep etmişsiniz. Bu benim iddeam değil. Yani siz orası için tek sorumlu kendinizi olarak görerek ,diğer avcı kuruluşlarını yok saymışsınız.

Federasyon Başkanları Bafra Avlağı konusunda sizi uyardılar

Buna rağmen tutumunuz değişmedi.Sizi Uyaranlar arasında DUMLUPINAR FEDERASYONU Başkanı sayın Süleyman Yiğit, İSAYHAF Başkanı Sayın Cafer Gerdan ,DKAYHF Başkanı Sayın Edva Tuna Pirselimoğlu,, KAYHAF Başkanı Sayın Mustafa Sezer,,MAYHAF 2. Başkanı Kadir Çiftçi, EYHAF ve AYHAK başkanı Sayın Ersin Düzyol…Hatta Bafralı duayen avcı Ahmet Ulusoy abimiz vardı.
Sayın Kadir Engin, federasyon başkanlarının size Bafra konusunda izlediğiniz yolun yanlış olduğunu söylemesine rağmen ısrarla ben haklıyım diyorsunuz. Bu nasıl bir haklılık anlaşılır değil.Bu tutmunuzla, birlik beraberlik dediğiniz işlerin ayağının altını boşaltmaya devam ediyorsunuz..

Ötekileştirmenin Ağa babasını Yaptınız 2017 Prohunt Av Fuarında
Siz av tv ekranlarında şu cümleyi kurmaktan da çekinmediniz, ”Aslında KAYHAF bizim konfederasyonumuza dahil değil…” Yani bu açıklamanızdan anlaşıldığı üzere siz sadece size üye olan dernekleri ve onlara bağlı olan avcıları temsil ediyorsunuz. Diğerleri umurunuzda değil. Bu sizin yaptığınız açıklamanın açılımı. ‘’Siz sadece sizi temsil ediyorsunuz..’’ bunu da kamuoyu öğrensin. Ancak KAYHAF tüm camiayı kucaklıyor…

Bu Seferde Aynı YABAN TV de
MAK temsilcileri ile Yaban TV de bir program yapılacak.. Buna ayrıca federasyon başkanları da dahil oluyor.. Kadir Engin, Kadfed başkanı olarak katılıyor, Karadeniz mak temsilcisi Kadfed üyesi Amasya dernek başkanı Mehmet kurt ta programda ikisinin ifadesi de ayını bu seferde Yaban tv ekranını kullanarak belediyeyi suçlayıp işin içinden çıkmak istiyorsunuz.. Ne ilginç değil mi?? Utanma yok, itiraf yok geçen sene de MAK temsilcisi bizim federasyondu 27 bin hektarın kapanmasına imzayı koyduk demek işinize gelmiyor. Size, sizin bir zamanlar sık kullandığınız Ziya Paşanın birsözü ile yanıt vereyim … AYİNESİ İŞTİR KİŞİNİN LAFA BAKILMAZ: 2016/2017 Mak sonucu aynadır 2017/2018 e

Değerli arkadaşlar dikkatinizi bir noktaya çekmek isterim.

Bir gurup var ki yapılan çalışmalardan, gelişmelerden, avbise hayır dememizden oldukça rahatsız. Ankara DKMP de yaptığımız her toplantı sonrası,kendi başlarına bakanlığa giderek, sizin adınıza kazandığımız her hakka itiraz ediyorlar. Sürekli olarak süreci sabote ediyorlar. Sayfamızda çalışma gurubunun kazanımlarını daha önce paylaştım… Ancak engelleyenler sayesinde çok geride kalıyoruz. Gerekçesi ise şu, yıllarca yapmadıklarını, birilerinin yapması zorlarına gidiyor. Bitiyorlar, yok oluyorlar… Çürüyorlar.. Gündemden düşmek korkutuyor. Geçmişin hesabını verememek ürkütüyor. Uykuları kaçıyor. Kendi korkularını sizin üzerinizden, yine sizleri kullanarak aşmaya çalışıyorlar.. Konfederasyon başkanı belli bir güruh tarafından yalnız bırakılıyor. Bunlar ne gizliyor ne saklıyor yakında ortaya çıkacak .. Bir iki bilgi var.. Belgesi elime geçince tüm avcı kamuoyu ile paylaşacağım. Şayet bu yazıya cevap verecek olan eski yöneticiler varsa bu soruları kendilerine buradan sorarım. Yanıtlarlar ise hakları.. Eğer cevap vermezler ise ilgili makamlardan resmi yolla cevabını arayıp cevabı müspet ya da menfi sizlerle paylaşacağım.
CİKS TEZGAHLAR CİKS OYUNLAR
Ancak göz boyamak adına asılan’’ bafra ava kapanmasın’’ pankartı ile kamuoyunun gazının alınması hayli ilginçti. İyi de kardeşim.. o pankartı oraya getirdin, iki tv kanalı ile program yaptın .Millete çamur attın seçilen temsilcin bari AYHAK standında kamuoyunu aydınlataydı… Tezgahı kurmuşsunuz da tezgahın sahibi yok..
Benim avcım artık bu ciks oyunları yemiyor.. Benim avcım kim kendisi için çalışıyor, kim kendisi için hiçbir fedakarlıktan kaçınmıyor biliyor. Benim avcım, işin özü artık size güvenmiyor.. 2018 de tezgahı nereye açacaksınız göreceğiz.
Avcılarımız 2017 av silah fuarını gezdi gördü.. Sizi kınadı gitti.. Neden mi? Benim avcım aldatılmaktan bıktı. Benim avcımı, MAK ta avbisi konuşacağız diye artık kandıramazsınız… Buna alet olan kim varsa hesabını MAK sonrası verecek.
Şimdi dikkat MAK ta geçecek üç madde var. Ayhak çalışma gurubu tarafından alt yapısı hazırlanmış sayfamızda yayınlanmış üç madde… Avbis ile ilgili değişecek üç madde. Sorsan bunu da MAK temsilcileri değiştirdi diyecekler. Maddeler sayfada. Bulamayan olursa mak sonrası yayınladığım tarih ile birlikte tekrar size paylaşırım.
SAHTE KARDEŞLİK
Samsun Bafra Avlağına gelince, kapanacak alan 2016/2017 sezonunda kapalı kalan alan olacak.. Kadfed bu kadarını aldık diyecek… Bu kadarı zaten mak öncesi alındı… Haaa fazlası kapanırsa.. o da seçilen temsilcinin başarısızlığı.. Ava kapatma usul ve esasları açık. TBMM den çıkan karar açık. Hoş bunların ne olduğunu bilmeyen neyi savunur bilmem. Sit alanı haritasını yasak alan diye millete anlatan temsilcimiz var olduğu sürece daha çookkk bekleriz. Doğruya seçimi kazandı.. Seçim adildi. Yaban tv ekranında kocaman jest yaptı Mehmet Kurt , avcı avcının kardeşidir diye MAK seçimi esnasında konfederasyon başkan yardımcısını dışarı çıkartırken kardeş değildik Seni gidi sahte kardeş seni… Kimsenin şüphesi olmasın MAK sonrası kardeşliğimizde, akrabalığımızda pekişecek.
Silah fuarını çirkin emellerine alet edenler fuarın ikinci günü fuardan uçtu.. Tezgahını kapattı
Bize gelince
2017 Prohunt fuarında dostlarla her yerde kucaklaştık. Sorunları konuştuk. Kimsenin önüne geçmedik. Basın açıklaması yapanların arasına girmedik. Yapan yapacağını yaptı seyrettik. Herşeyi biliriz de en çok haddimizi biliriz. Fuar avcılık adına kaostu.. Ticaret ve sohbet adına ise sorunsuzdu…
Akıllı olun değerli dostlar, üzerimizde, üzerinizde büyük oyunlar oynanıyor. Yapılan çalışmalar birileri tarafından sürekli baltalanıyor. Avcılığın yedi gün olmasını için yıllarca mücadele ettik. Göçmen kuşlar coğrafyasında üç gün avcılık olması adına çalışarak, kazanılmış haklarımızın ortadan kalması için mücadele edenler var. Uyanık olun. Fuar fuar fuar…… İşte fuardan notlar. Saygılarımla

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir